Poängtabell/blogg

 

Poängtabell LAGsquash VT-22

Uppdateras normalt förmiddag nästa vardag efter varje spel så här kan Du följa även Dina motståndare för att ha bra koll.

Division 1

LagMatcherPoäng
LSK Comeback823
Teknikbyggarna8
22
Squats n’ Squash816
Next Giganterna811
The Bumpers86

Division 2

LagMatcherPoäng
Jädermeister619
Äh, ingen stor grej613
Let me out69
IAO67

Division 3

LagMatcherPoäng
Zillertaller829
Tindh820
CalzoneX814
Lambo Boys de yngre814
Trögfattarföreningen83

Division 4

LagMatcherPoäng
ggwp823
Hörngrävarna IF821
Bastulaget817
Chross814
Ballz to the wall85

Division 5

LagMatcherPoäng

Division 6

Lag
MatcherPoäng

Division 7

LagMatcherPoäng

Division 8

LagMatcherPoäng

Division 9

LagMatcherPoäng

Dam

Lag
MatcherPoäng

LAGsquash-bloggen (Sqloggen) VT-22

Fredag 2022-06-07

 

Idag 220607 har vi avslutningsmatcher och käk på Linköping Squashcenter.

Alla ni anmälda är varmt välkomna- ni som inte kommer får här ett stort tack för välspelad säsong.

In och återanmäl laget till HT-22.

 

Rack on’

Johan /
 


Seriesegrare VT22

Division 1: LSK Comeback
Division 2: Jädermeister
Division 3: Zillertaller
Division 4: ggwp

Seriesegrare HT21

Division 1: Teknikbyggarna
Division 2: Jädermeister
Division 3: Zillertaller
Division 4: ggwp

Seriesegrare HT20/VT21

Division 1: Teknikbyggarna
Division 2: Squats n’ squash
Division 3: Äh, ingen stor grej
Division 4: Spelas ej
Division 5: The Bumpers
Division 6: Zillertaller
Division 7: IAO
Division 8: Rackmatt
Division 9: Spelas ej
Division Dam: Tungrott

Seriesegrare VT20

Division 1: Teknikbyggarna
Division 2: I fetaste laget
Division 3: Ulfåsa Möbler
Division 4: Zucchini
Division 5: CalzoneX
Division 6: IAO
Division Dam: LiU AIF dam 1


Seriesegrare HT19

Division 1: LiU AIF herr 1
Division 2: Let me out
Division 3: Tingstads Giganter
Division 4: Los Kaptenos de Squashos
Division 5: Ulfåsa Möbler
Dam: Lag LiU AIF dam 1

Seriesegrare VT19
Division 1: Teknikbyggarna
Division 2: Jädermeister
Division 3: Lag Stenshult
Division 4: Yellow Fellows
Division 5: Los Kaptenos de Squashos
Dam: Lag SULO

Seriesegrare HT18
Division 1: Äggplanta IF
Division 2: BPC
Division 3: DESM
Division 4: Poseidons Pojkar
Division 5: Äh, ingen stor grej

Seriesegrare VT18
Division 1: LiU Aif
Division 2: Äggplanta IF
Division 3: Let me out
Division 4: Squats n´ Squash
Division 5: DESM

Fredag